Союз кооператоров и предпринимателей Украины                         
    
 РАЗДЕЛЫ:  УКРАИНА: политика, кооперация ЭКОСВИТ XXI Форумы

Текст:

Щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення
Время: 18:17:59 18-07-2012Автор: Информационный отдел
Президент. Игорь Гордиенко - ПресКооп

4 липня 2012 року уряд України вніс зміни до Порядку та умов надання у 2012 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

Зокрема для м. Києва передбачається підвищення сум субвенцій на погашення різниці в тарифах до 3 393 634 млн. грн.

Будемо чекати на рішення Киева, яке впорядкує часткове використання коштів для ЖБК та ОСББ.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 липня 2012 р. № 626
Київ

На чиєму боці КДМА?
Время: 09:32:34 06-06-2006Автор: В. Винник
Головна причина проблем у системі опалення міста — некомпетентність Київської Державної міської адміністрації. Про це повідомив голова методично-консультативної групи з питань реформування житлово-комунального господарства України Анатолій Богданов.

За його словами, сьогодні іде жорстка боротьба між підрозділами міського господарства, які у судовому порядку з’ясовують свої стосунки. Це АЕК „Київенерго”, який прагне стати диктатором в м. Києві, ВАТ «Київводоканал», який штучно банкрутує, «Київгаз» та ін.

«За прийнятими міською владою розпорядженнями, система повинна мати наступний вигляд: котельні виробляють теплоносій, який транспортується по мережах і потрапляє до бойлерів; бойлери, які належать житловому господарству міста, забезпечують транспортування вже підігрітої води до житлових будників; а у житлових будниках, які обслуговують ЖЕКі, по справних трубах і за допомогою працюючих кранів вода потрапляє до квартир споживачів. Проблема ж полягає в тому, що не всі бойлери передані на баланс житловиків міста — 230 з них залишились на балансі АЕК «Київенерго», що є не нормальним»,— повідомив А. Богданов.

ВАТ« Київводоканал» таким чином став страшенним боржником. На сьогодні його борг складає 300 млн. грн. і він є потенційним банкрутом.

На думку А. Богданова, у перспективі ВАТ «Київводоканал», буде приватизований однією зі структур, які приватизували вже не один об’єкт з різними каналами прориваються до Київради. Таким чином, за розрахунками «організаторів», приватизований ВАТ «Київводоканал» має виграти у АЕК «Київенерго» процес по відшкодуванню 300 млн., які він заборгував.

«Іншими словами, це буде не відшкодування грошима, а планове відшкодування об’єктів. Тобто перекачка в одні руки Київенерго, всіх ТЕЦів, та інших підрозділів, які забезпечують тепло киян. Все це здійснюється настирливо і цілеспрямовано»,— стверджує він.

Вражає й те, що міська влада за 10 років своєї роботи так і не визначилася — кому саме належать тепломережі. Приблизно третина з них не належить нікому. Це дає можливість у разі аварій і пошкоджень взагалі не реагувати на проблеми. Третє, що характерно для київської системи — це відсутність чітких стосунків між постачальниками та споживачами послуг.

Богданов також зазначив, що при стабільній київській міській владі не існує стабільних документів, таких як «Температурний графік теплових мереж». Якщо би він виконувався, українське населення мало б впевненість у тому, що в будинок буде постачатися гаряча вода.

До речі, під час нещодавніх холодів українці отримували воду підігріту на 17 градусів менше. Вода такої температури має постачатися тоді, коли на вулиці -3, а не -26, каже він. Ситуація призвела до ігнорування позицій Кабінету Міністрів, Президента України в частині економія енергоносіїв.

Місто Київ в морозні дні використало на одну третину більше газу і електроенергії. Тобто люди замість того, щоб отримати якісну послугу від АЕК «Київенерго», котре вже один раз зняло гроші, тепер вже за власний кошт перепалюють енергію і на 30% збільшують вживання тих енергоносіїв, які є супердефіцитними для України, і які закликає економити Кабінет Міністрів.

Підігруючи АЕК «Київенерго», міська влада з 2001 р. продовжує затверджувати в тарифах на теплову енергію надумані витрати у вигляді безнадійної дебіторської заборгованості та відрахування до резерву сумнівних боргів. До речі, всі втрати в тепломережах при проривах та недогріві все одно сплачуються киянами.

Новости Архив

  ©Материалы, защищены украинским законодательством и не могут быть использованы в коммерческих целях, включая частичную или полную их продажу, обмен и передачу. Любое тиражирование Материалов возможно только с согласия ПресКооП СКПУ